Bio PL

CARAVANA BANDA TO POWALAJĄCA MIESZANKA HISZPAŃSKIEJ, BAŁKAŃSKIEJ i GYPSY JAZZOWEJ NUTY gdzie w fascynującej muzycznej podróży przenikają się melodie zaśpiewane w 12 różnych językach. Można powiedzieć, że to spektakl a nie koncert, bo zespół świadomie sięga po teatralne zabiegi i powoduje, że ich koncerty to prawdziwe widowisko. Czeska Orkiestra Dęta oraz głos i taniec flamenco Magdy Navarrete. BUM! 

Zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Am. Płd. wokalistkę i tancerkę. Od ponad pięciu lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, Finlandii i Hiszpanii. Caravana Banda zagrała już na wielu międzynarodowych festiwalach, była częścią ciekawych eventów w Polsce i za granicą. W roku 2018 wydali płytę “Mezihra”, na której przepięknie łączą się autorskie pomysły Tomasa Prusy i Magdy Navarrete oraz tradycyjne melodie z różnych stron Europy. Na stałe można zobaczyć i posłuchać ich na deskach Teatru Syrena w Warszawie gdzie wystawiają swój “caravanowy” spektakl.

Caravana Banda zapiera dech w piersiach, hipnotyzuje. Ich brzmienie, będące fuzją słowiańskiego i bałkańskiego folku z hiszpańskim flamenco, wywołuje trzewną potrzebę fizycznego ruchu. Nie sposób się nie uśmiechnąć słuchając ich, nie sposób nie tańczyć razem z nimi.” Casey Philips /MEG MAGAZINE/ Irlandia

Mozaikowe połączenie najlepszych kawałków w różnych barwach muzycznych Europy zostało przez ten band uszyte w przepyszną, pomysłową, wszechstronną kawalkadę. Zespół był jak zjednoczony karnawałowy pochód ulicami niewyobrażalnej radości i wściekłego imprezowego spektaklu. Caravana wymyśliła wielką, wręcz niewiarygodną uliczną wiarygodność, podszytą bujną i dojrzałą muzyczną rozrywką.Jouko Kirstila /JAZZRYTMIT MAGAZINE/ Finland 

Zapraszamy do naszego świata: Najpierw czuć energię zespołu, potem słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów​ i ​rytmó​w​ flamenco.
Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko – czeski zespół​ ​pisze​,​ gra, tworzy i komponuje. Piosenki zespołu są zarówno genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Zespół czerpie ze swoich korzeni odtwarzając ​niek​tó​re ​z kurpiowskich melodii, ale także ​z regionu ​czeskich ​M​oraw. ​W ich twó​rczo​​ś​ci znajduj​ą​ si​ę​ takż​e tradycyjne ​​melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii,​ Portugalii. Zes​pół​ ​ż​ongluje stylami, rytmami, melodiami i językami​. To prawdziwe widowisko muzyczne dla wszystkich zmysłó​w. No i głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata, którą w swoich spektaklach prezentuje z całym swym temperamentem i energią.

Orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków:
​Magda Navarrete – voc, taniec
Tomas Prusa – arran​żacje, sax, voc
Andrzej Lewocki – gitara, oud, cajón
Jiri Genrt – tuba
Jakub Masek – euphonium
​Vaclav Kalenda – trompet​
Mateusz Sieradzan – tapan, cajón, darabuka